بیانیهبسمه تعالی

جشنواره با محوریت اصلی تاثیرات متقابل معماری بر فرهنگ شهری با عنوان "معماری، شهر، فرهنگ" و به خاطر ایجاد نگاه خلاق و پویای جوانان به فرهنگ شهری از دریچه چشم معماری و سازه های شهری اعم از ساختارهای فرهنگی، اجتماعی و یا اقتصادی است.
هر معماری برای آن که به ایده خود موجودیت بخشد باید به این توانایی دست یابد که از کنار هم گذاشتن مجموعه های جداگانه و اجزای معماری خود مجموعه ای را درک کند که در واقع تصاویر ذهنی وی پیش از اجرای کار است. جهان مصنوع معمار، حتی بعد از آن که جامه واقعیت به خود پوشد، دارای گوشه های بکری است که معادل زوایای پنهان تفکر وی است. عکاس با به تصویر کشیدن ایده های معمار، نور، فرم و هندسه فضایی، پروژه را در معرض دید کسانی می گذارد که ممکن است به درک جهان معماری بدون واسطه عکس، نایل نشده باشند. بازنمایی پروژه، نقطه آغازین جان گرفتن بنا در ذهن بینندگان و مخاطبان اثر است.
از این رو گروه معماری دانشگاه خیام مشهد به همراهی و مساعدت گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد، در جهت ارتقاء نگاه خلاقانه به معماری و اندیشه ورزی جوانان، با رویکردی نو به مساله معماری و فرهنگ، مسابقه عکاسی معماری با عنوان "معماری، شهر، فرهنگ" را برگزار می نماید.
ستاد برگزاری جشنواره، با هدف بر پایی هرچه بهتر این مسابقه، از کادر فنی و منتخبی از اساتید و نخبگان عکاسی و معماری برای برگزاری حرفه ای این مسابقه، برای داوری، ایجاد کارگاه آموزشی، چاپ بروشور و کتاب عکس، به همکاری دعوت نموده است. از سوی دیگر با ارسال فراخوان از طریق چاپ پوستر، تابلوهای شهری، رادیو و تلویزیون از تمام دانشجویان گروه های معماری و شهرسازی، عکاسی، طراحی داخلی و زیر مجموعه آنها و همچنین تمام عکاسان علاقه مند به عکاسی معماری که با نگاهی جوان موضوع را دنبال نموده اند، دعوت به شرکت می نماید.

جشنواره در دو محور اصلی برگزار می شود :
A- عکاسی معماری با موضوع " معماری، شهر، فرهنگ " :
آثار و بناهای قدیمی و جدید معماری، معماری داخلی، جزییات و نقوش بناها، دیتایل های معماری، نورپردازی در معماری، موقعیت بناها و ویژگی معماری در زندگی شهری، مناظر شهری از دیدگاه معماری.
B- عکاسی معماری در شب :
با نگاهی جوان و خلاق به نورپردازی محیطی، سیمای شبانه شهرها، برجسته نمودن عناصر ویژه معماری در شب

دانلود بیانیهبیانیه

جوایز

آئین نامه

دبیرخانه

تماس با ما

نام خود را وارد نمایید
ادرس ایمیل معتبری وارد نمایید
توضیحات خود را وارد نمایید

مشهد - بزرگراه امام علی - بلوار شهید رفیعی - میدان مطهری - دانشگاه خیام

info@axshahr.ir

کد پستي : ۹۱۸۹۷۴۷۱۷۸

تلفن : ۳۵۱۵۶141 - ۰۵۱